Palanga & Çıkrık Yapalım Deney Seti

Bu set ile sadece yıldız tornavida kullanarak başka hiçbir malzeme gereksinimi duymadan palanga ve çıkrıktan oluşan bileşik makine yapabilirsiniz. Küçük bir kuvvet ile büyük bir yükü dengeleyerek kuvvetten kazancı ve aynı oranda yoldan kaybı gözlemleyebilirsiniz. İlgili ünitelerin öğrenci projelerinde uygulama düzeneği olarak kullanabileceğiniz setimiz ahşaptan üretilmiştir. Farklı ağırlıklar ile değişik kombinasyonlar oluşturarak teorik problemlerin sağlamasını deneyerek gözlemleyebilirsiniz.
SATIN AL

BİLEŞİK BASİT MAKİNE YAPALIM DENEY SETİ

Bu setteki parçalar ile sadece yıldız tornavida kullanarak başka hiçbir malzeme gereksinimi duymadan kısa sürede üçlü veya dörtlü bileşik basit makine yapabilirsiniz. Ağır bir yükü küçük bir kuvvetle dengeleyebilirsiniz. Dereceli kaplara farklı ağırlıklar koyarak teorik problemleri uygulayarak kalıcı olarak öğrenebilirsiniz. Fen dersi müfredatındaki basit makine ünitesinde öğrenci projesi olarak kullanabileceğiniz ideal bir settir. Setimiz ile uygulama yaparak, teorik bilgiyi pratik olarak uygularken öğrenme sürecini keyifli bir şekle dönüştürebilirsiniz.
SATIN AL

DNA MATERYAL SETİ

    Bu set ile öğrenci üç boyutlu DNA modeli yaparak DNA yı oluşturan nükleotitlerin birbirleri ile yaptığı bağları, şeker ve fosfat moleküllerinin bu zincirdeki yerini, yaparak uygulayarak kalıcı bir şekilde öğrenmesini sağlar.
SATIN AL

PİL YAPALIM DENEY SETİ

Öğrenciler, tuzlu su, sirke, limon, patates kullanarak basit bir pil yapıp led ampülden ışık elde edebilirler.
     Öğrencilerin bilime karşı ilgilerini artırır. Teorik olarak öğrenilen bilgileri pratik olarak uygulayıp gözlemleyebilecekleri zevkli bir deney setidir. Ayrıca fen bilimleri derslerinde proje sunumu olarak da kullanılabilir.
SATIN AL

KONTROLLÜ ÇİMLENME DENEY SETİ

Bir tohumun çimlenmesi için hangi koşullar gereklidir? Bu sorunun cevabını öğrenci bu set ile deneyerek gözlem yaparak su, oksijen, sıcaklık(S.O.S.) olduğunu unutmamak üzere öğrenir. Işığın çimlenmede fonksiyonu olmadığını gözlemler.
     Öğrenci bireysel olarak bilimsel anlamda gözlem, deney ve bunlardan sonuç çıkarabilme kazanımı sağlar. Özellikle 6. sınıf bitkilerde çimlenme deneyini yapabilecekleri ideal bir settir.
     NOT: Eğer temin ettiğiniz ürün içerisindeki tohumların(mercimek) rengi açık yeşil değilse kahverengiye dönüşmüşse kullanmayınız. Yeşil renkli yeni mercimek tohumları temin ediniz.
SATIN AL

ELEKTRİK DENEY SETİ

 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin fen derslerindeki basit devre, paralel devre, seri devre ve reosta gibi deneylerin tamamını başka hiçbir malzeme gereksinimi duymadan yapabilecekleri bir settir.
     Öğrencinin uygulama yaparak konuyu öğrenmesini sağladığı gibi bilime olan ilgisini arttırır. Aynı zamanda fen derslerinde öğrenci projesi olarak sunabilirsiniz.
SATIN AL

Çıkrık Yapalım Deney Seti

Çıkrık Yapalım Deney Seti ile sadece yıldız tornavida kullanarak başka hiçbir malzeme gereksinimi duymadan kısa sürede parçaları birleştirip gerçek ve işlevsel bir çıkrık yapabilirsiniz. Ağır bir yükü küçük bir kuvvetle dengeleyerek kuvvetten kazanç sağlarken aynı oranda yoldan kaybı uygulamalı olarak gözlemleyebilirsiniz. Fen dersi müfredatındaki basit makine ünitesinde öğrenci projesi olarak kullanabileceğiniz ideal bir settir. Setimiz ile uygulama yaparak, teorik bilgiyi pratik olarak uygularken öğrenme sürecini keyifli bir şekle dönüştürebilirsiniz.
SATIN AL

TERMOMETRE & BAROMETRE YAPALIM DENEY SETİ

Öğrenciler, Termometre&Barometre Seti ile kendileri termometre veya barometre yaparak teorik bilgilerini pratik olarak heyecanla gözlemleyebilirler. Kavranması zor olan teorik fen bilimlerini deney süreci ile uygulama yaparak ne kadar kolay olduğunu zevkle kavrayabilirler.
     Öğrenciler Termometre&Barometre Yapalım Deney Seti'ni fen derslerinde proje ödevi olarak sunabilirler.

Ekskavatör Yapalım Deney Seti

Bu set ile sadece yıldız tornavida kullanarak başka hiçbir malzeme gereksinimi duymadan Hidrolik mantığını Eksvatör yaparak öğrenebilirsiniz.  İlgili ünitelerin öğrenci projelerinde uygulama düzeneği olarak kullanabileceğiniz setimiz ahşaptan üretilmiştir. 
SATIN AL

Dinamolu El Feneri Yapalım Deney Seti

Bu set ile sadece Yapıştırıcı kullanarak jeneratör mantığını Dinamolu El Feneri Yapalım Deney seti ile öğrenebilirsiniz. Hareket Enerjisinin nasıl Elektrik enerjisine dönüştüğünü Gözlemleyebilirsiniz . İlgili ünitelerin öğrenci projelerinde uygulama düzeneği olarak kullanabileceğiniz setimiz ahşaptan üretilmiştir. 
SATIN AL